Šicí stroj Phoenix, b. d., sešit, 23 stran, rozměr 15 x 10,5 cm, jazyk německý, skvrna na přední a zadní straně obálky (viz. foto), ukázka obsahu viz. foto, jinak vnitřek v dobrém stavu.
Richard Bláha SNTL, Praha, 1963, brožovaná, 164 stran, 2 tabulky, 169 obrázků, obálka stav viz foto, pěkný stav. Populární formou seznamuje příručka postupně s jednotlivými fázemi a způsoby výroby nejrůznějších tiskovin. Ukazuje hlavní typické skupiny písem, jejich charakteristické znaky a účel použití. Probírá různé druhy tiskových a reprodukčních technik, jejich vývoj i současný stav, strojní vybavení sazáren i tiskáren a konečnou úpravu knih v knihárnách. Kniha je určena širokému okruhu čtenářů a všem, kdo se zajímají o polygrafii.
Václav Krouza Česká matice technická, Praha, 1943, 1. vydání, původní brož, 191 obrazů v textu a samostatné plánky čerpadel, brož je ve hřbetu u hlavy i paty natržena, vazba je v zadní části trochu rozvolněna.
Miroslav Nechleba Česká matice technická, Praha, 1944, původní brož, obálka je ve hřbetu u paty trošku natržena, jinak obálka stav viz foto, knižní blok je v pěkném stavu.
Jan Havelka SNTL, 1957, Praha, vázaná s přebalem, 544 str., + 408 obrázků viz další fota, přebal nese známky užití, knižní blok v pěkném stavu. Publikace podává přehled a popis strojů, používaných naším konzervárenským průmyslem při zpracování ovoce a zeleniny. Popis nejmodernějších strojů je doprovázen praktickými číselnými výpočty; dále jsou uvedeny výrobní linky a v závěru je pojednáno o udržování strojů.
Česká matice technická, Praha, 1944, Technický průvodce, původní nakladatelská brož, obálka je ve hřbetu mírně zašlá stav viz foto, vnitřek pěkný stav.
Josef Píč Státní nakladatelství učebnic, Praha, 1951, původní brož, obálka je na přední straně natržena a nese známky užití (stav viz foto), knižní blok je v pěkném stavu.