Vydáno péčí Tělocvičné jednoty Sokol Hronov, při 65. výročí založení jednoty a otevření nové sokolovny v srpnu 1935. Dřevoryty zhotovil akademický malíř Karel Vik. V příloze obraz sokolovny od malíře Jindřicha Křečka. 100 číslovaných výtisků. Tento výtisk má číslo 2. Obsahuje textilní vyšívanou záložku Sokolovny v Hronově a přípisy s věnováními (viz další fota), pěkný stav.
Česká grafická unie, Praha, původní brož atypického formátu, rozměr 19,5 x 25 cm, obsahuje hlubotiskové přílohy, obálka stav viz foto, knižní blok v pěkném stavu.
Unikátní stará dobová fotografie nalepená na kartonu, rozměr 18 x 22 cm, pěkný stav. Položení základního kamene se konalo v neděli 10.10. roku 1909. Architektonické řešení sokolovny, především hlavní průčelí, vestibul a krásné vnitřní schodiště jsou dílem vynikajícího architekta Emila Králíčka, který je rovněž autorem přilehlého secesního kostela sv. Vojtěcha. V sokolovně se za první světové války nacházel vojenský lazaret, za druhé světové války pak vojenský sklad. V letech 1949–1989 byla budova využívána především TJ Meteor a zčásti pro cvičení školáků okolních škol. Od roku 1990 slouží budova opět Sokolu. Jedná se o kulturní památku. Emil Králíček byl český secesní a kubistický architekt, který projektoval mimo jiné dům Diamant na rohu Spálené a Lazarské ulice v Praze na Novém Městě včetně sousední niky na barokní sochu sv. Jana Nepomuckého. Byl také autorem kubistického kandelábru pouliční lucerny na Jungmannově náměstí.